ICQRAJA NEWSLETTER No 44

[Dej of d dej]

Ponedjeljak 13.11.2000.

[Novosti]

"..ja bih svjetlo zvao mrakom, da te nije njuzleteru...":))

Novost je da sam napisao njuzleter :)))
Napisao sam ga kad sam vidio kako ga neki ljudi redovno prate i koliko im to
znaci u zivotu :)))) (znaci im onoliko kao u onom stihu prvom)

[Song of d dej]

DAN REPUBLIKE - Zabranjeno Pusenje

Danas je Dan Republike i stari je popio malo
Na televiziji Lepa Brena, i stari se sjeca ratnih vremena
Da bi danas bilo bolje, oni su poturali svoja pleca
Gazili hladne rijeke, jeli koru s drveca

Zao mu je sto neki misle da je zivot negdje drugdje
I ne sanja se vise stari san
Cekaju pasos da odu van

Danas je Dan - Dan Republike
Danas je Dan - Dan Republike
Danas je Dan - Dan Republike
I stara kaze "Dragane suti, skrati jezik mogu te cuti"

Danas je Dan Republike i stari se sjeca ratnih dana
Zao mu je sto se ni klinci vise ne igraju partizana
Danas svatko zna da je glava samo jedna
Danas svatko zna pred kim pasti na koljena

Danas je Dan Republike, stari
kaze "otvorite prozore"
Pijan je i cini mu se da logorske vatre u daljini gore
Logorske vatre u daljini gore

Danas je Dan - Dan Republike
Danas je Dan - Dan Republike
Danas je Dan - Dan Republike
I stara kaze "Jesi normalan Dragane,
zatvaraj prozore ne radi grijanje"

[Ivent of d dej]

Danas su izdani prvi preliminarni rezultati izbora u BiH i mogu vam rec da
se nista ne zna :))) tek su prebrojali 68 od 164... (a da cujete danas
uvjerenih izjava u skoli kako su pojedine stranke pobjedile, vjerujte mi
nijedna izjava se nije poklapala s drugom tako da smo u iscekivanju
rezlutata), inace danas je citav moj razred (u taj razred ide i Senad)
pobjego sa dva casa matematike, ustvari nije bilo profesora prvih 15 minuta
i mi zbrisali, ipak profesor je doso pa smo tako nagrabusili al to nije
bitno nego je bitno sto smo mi ta dva casa zaglavili u hard rock caffe-u
(nije orginal, al se dobro furaju)(vise od pola razreda)... tu ima lista 100
vjecnih i mozes glasat za pojedine pjesme i mi smo glasali, al posto nas je
puno bilo mi smo ispunili puno tih glasackih listica, tako da je to bio
jedan pozamasan bunt.... ta se lista nekim danom navece.... helem, dodje
covjek i pusti nam tu listu, upali televizor i mi tamo gledali tu listu, ja
se ne razumijem u to, to nesto pise winamp, nesto mp3, nesto playlist, da
vidite sve mozes skonat koju ce pjesmu pustit, tobe jarabi, svasta ce ove
nove generacije izmislit... uglavnom ako koga interesuje, prvo mjesto je
deep purple - child in time, a druga angie - rolling stones....

[Vedr of d dej]

Ladno, arane....

[Avaz of d revolusn]

Danas je odrzan (valjda) sastanak The revolution team-a, ne znam sta su se
dogovorili, al znam da su napravili neku anketu koju ce obavit na nivou
trecih razreda,....mislim da vam ne trebam govoriti koliko je glupa...al
haj...

[Cosak]

Joj otkad nisam piso cosak (otkad nisam piso njuzleter :)))).....
Ma vi ne znate (osim par osoba) kako je pisat njuzleter, to je nesto
posebno, ti istresas sve gluposti iz sebe a znas neko ce ih procitat....
nije to ko novine, ne znas ko ce ih procitat, pa ne smijes napisat svasta,
ovdje znas sve ko ce primit, a i ako primi ko sire nije vazno, al bar
otprilike mozes znat na kakvo ces citalastvo imat.... a ne ko u pravim
novinama dok napise kolumnu il osvrt na nesto, mora pazit hocel uvrijedit
penzionere, one na vlasti, razne vjerske zajednice, radnike
metalo-preradjivackog kombinata itd..... ma ne bih ja dao ovaj njuzleter ni
za pet para.... a da vi znate kako je to ljepota pisat (ovom prilikom
iskoristavam priliku da vam saopstim da ko htjeti pisati njuzletr prilika
imati)..... Sta sam vam htio ono rec?......... jah, ja mrzim malu
djecu....sad da mi ne bi rekli ko si ti da to govoris i ti si dijete pruzam
vam svoju definiciju malog djeteta : svako celjade mladje od 11godina....
sad cete vi rec sta nas briga sto ti mrzis malu djecu, pa mogu vam rec da i
nije bas al eto htio sam da to podijelim s vama... moro sam neki dan
zabavljat dvoje takve djece kad su dosli u gosti... ja stvarno ne razumijem
tu djecu... ova su imala oko 10 godina..... ta djeca isto da su s marsa
pala, il je to samo do te dvije individue il je to generalno tako,..........
ne znam.... uglavnom ta djeca ne vole ni igracke, ni crtane ni sve tako
normalne stvari, valjda su prestarila za to, al ne mozes s njima normalno ni
pricat,...uglavnom smirili su se kad sam im pokrenuo nake motore da se
igraju, covjece....voze djeca..aaaaa.... valjda im sad kompjuteri i
kompjuterske igre u krvi.... svasta....  ma dobre su kompjuterske igre, za
sve osim vid, fizicku kondiciju, imunitet, krvotok, motoricke funkcije,
razvijanje inteligencije..... helem oko jedan sat (iza ponoci)odose gosti,
odose s njima i ta djeca tako da sam se razrahatio i tako u
ni-brige-ni-pameti stanju sam otisao spavat....

Svima preporucujem da skinu "izbornu pjesmu" koju svira drugo stanje s
gostima(pjesma je jako dobra), pjesmu imate na OSCE-ovom sajtu
www.oscebih.org, a mozete se informisat i o stanju na izborima... (za ovo mi
nije platio OSCE)


Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Bajramovic Dino

Copyright (c) ICQRAJA team